Záleská maringotka

logo ZMKB

Keďže naše združenie tvorí banda neposedných ľudí, vymysleli sme si neposednú kultúrnu záležitosť. Atraktívny multifunkčný, premiestniteľný prvok – Záleská maringotka – mobilná kultúrna bunka, ktorá sa dokáže so šarmom tradičných divadelných karaván stať zdrojom podujatí v obci .

Záleská maringotka sa stane našim novým kultúrnym domom na kolieskach, ktorý sa ľahkou manipuláciou môže zmeniť z koncertného pódia na divadelné javisko, premietacie plátno kinematografu, výstavný priestor alebo zázemie inej komunitnej akcie. Zvezie sa s nami do parku, na lúku či k vode, aby nám poskytla podvozok pre rôzne kultúrne a spoločenské podujatia. Budeme si tak môcť bezstarostne užívať koncerty vážnej aj súčasnej hudby, divadlo či letné kino. Zorganizujeme workshopy, tvorivé dielne pre deti alebo besedy so zaujímavými ľuďmi. A keď vonku prituhne, je to ten správny čas na šálku vareného vína či horúceho čaju pod vianočnou výzdobou Záleskej maringotky. Jednoducho povedané, čokoľvek si vymyslíme, Záleská maringotka sa v tom povezie s nami.

Veríme, že osloví široké spektrum ľudí, pretože svojou ponukou dokáže uspokojiť nároky všetkých vekových kategórií. Privezie do našej obce netradičné zážitky pre rodiny s deťmi, mládež, a tiež pre seniorov. Je platformou pre projekty aké si sami vymyslíme, akcie, ktoré sú rôzne tematicky zamerané, majú však všetky jeden spoločný menovateľ a tým je zmysluplné trávenie voľného času.

Pripravte sa, náš nový kulturák je už na ceste, prichádza jazda plná zábavy a umenia!

Pracujeme na maringotke

Partneri