Pohodafestival 2023 – Cafe Kušnierik Stage

POHODA 2023
TRENČÍN SA MENÍ, BUĎ S NAMI PRI TOM
Občianske združenie Naše Zálesíčko na festivale
Začiatkom júla 2023 sme mali možnosť aktívne sa zúčastniť najväčšieho festivalu na Slovensku. Pod sloganom TRENČÍN SA MENÍ, BUĎ S NAMI PRI TOM sme spolu s Mesto Trenčín, Trenčín – Európske hlavné mesto kultúry 2026, Kultúrno-kreatívne centrum Hviezda, Kreatívne centrum Trenčianskej univerzity a združením For maat v centre festivalu navrhli a vďaka našim projektom METAMORFÓZA, KULTÚRNOEKOLOGICKÉ CENTRUM a KOCKA vytvorili priestor pre Café Kušnierik.
Na počesť renesančnej osôbky Juraja Kušnierika tento stánok kultúry na svojom stejdži každoročne okrem debát prináša zaujímavú hudbu, predovšetkým zo severnej Európy a Islandu, v kaviarni výbornú kávu, v tieni stanu chvíľku pre oddych, debatu. Tento rok nebol výnimkou, program bol vynikajúci, kávička a sladkosti tiež.
Navyše, každý kto chcel vedieť viac o pripravovaných aktivitách a projektoch v Trenčíne sa mohol pristaviť v našom akváriu, alebo v náprotivnom ateliéri kde výtvarníci z ForMaat pripravili iniciatívu Aj ty si Trenčín a pomocou maľby, fotografie a audio – vizuálneho záznamu zhotovovali portréty účastníkov tak, ako ich vidia.
Naša MARINGOTKA v Pasáži pre neziskové organizácie hostila debaty najvýznamnejších občianskych združení, nadácií a dobročinných spolkov.
Ďakujeme za spoluprácu a príležitosť. Bolo nám veľkým potešením stráviť čas v spoločnosti pekných, dobrých a múdrych ľudí.