ZÁLESKÁ DIVADELNÁ PÚŤ 2021

VSTUPENKY SI MÔŽETE ZAKÚPIŤ KEĎ KLIKNETE TU.

Záleská divadelná púť sa koná 27.-28. augusta 2021

PROGRAM:

Piatok 27. augusta 2021

Korzo Zálesie

Vernisáž výstavy Plenér na Korze

19:00   Hudobné združenie

Sobota 28. augusta 2021

 Park Zálesíčko (pri kostole)

10:00 Úvod s Funny Fellows – hudobná jazda a súťaž o najchutnejšie Raňajky v tráve

Hudobný kút

12:30   Džumelec

14:30   Vidiek

16:00   Polemic

17:50   Tanečná akadémia Sunny Dance

19:00   Preßburger Klezmer Band

21:30   X Band

Divadelný kút

11:30   Divadlo Harry Teater – Soľ nad zlato

13:30   Divadlo na rázcestí – Zamatový zajačik

15:30   Hopi hope – Cisárové nové šaty, Zlatovláska

17:00   Divadlo Žihadlo – Dlhý, Široký a Bystrozraký

18:30   Divadlo na vysokej nohe – Kráľovstvo za koňa

20:00   Túlavé divadlo – Štvrtá tretina obohatená o 2 herečky

Viac informácií nájdete na webe www.nasezalesicko.sk alebo www.zaleskaput.sk, a tiež na sociálnych sieťach.

ZÁLESIE SA STANE NA KONCI AUGUSTA MEKKOU KULTÚRY.

PRIVÍTA HUDOBNÍKOV, DIVADELNÍKOV I VÝTVARNÝCH UMELCOV

ZÁLESIE, 13. augusta 2021 – Oslávte záver prázdnin divadlom, hudbou, tancom, umením – kultúrou! Po roku je tu opäť Záleská divadelná púť, festival pre deti a ich neposlušných rodičov. Obec Zálesie (13 km od Bratislavy) sa 27. a 28. augusta 2021 zmení na mekku kultúry a návštevníkov pozýva na štedrý program.

Načerpajte aj vy silu po náročnom roku a doprajte si všetko po čom vám hrdlo ráči. Záleská divadelná púť, ktorá oslávi svoje 11. narodeniny, odštartuje svoj program na Korze Zálesie vernisážou projektu Plenér na Korze za zvuku miestnych jazzových majstrov. V sobotu si nenechajte ujsť divadelné vystúpenia pre deti aj dospelých, zábavu s kapelami PolemicVidiek či Funny Fellows. Spoznajte Preßburger Klezmer Band, naučte sa nové kroky s akadémiou Sunny Dance, vypočujte si nápadité texty Džumelca, ktorý ukazuje čarovný detský svet dospelým.

OD MALIČKA S DIVADLOM

Svoje umenie predvedie v sobotu na Záleskej divadelnej púti Divadlo na vysokej nohe. V Záleskej maringotke – kultúrnej bunke sa predvedú herci z Divadla na rázcestí, tiež Divadlo Harry Teater, ale aj sociálne divadlo Hopi hope. Tešiť sa môžete aj na Túlavé divadlo a ich večerné predstavenie. Festival, ktorý oslávi svoje 11. narodeniny, sa od svojho vzniku snaží vychovávať najmenších k láske k umeniu, divadlu, kultúre. Príďte a neoľutujete! A vezmite aj deti.

Doprajte si atmosféru jedinečného festivalu, ktorý spája susedov, láka nákazlivo pozitívnou náladou a vzniká ako výsledok nadšenej práce komunity dobrovoľníkov. Podujatie prináša do centra malej satelitnej obce život a kultúru tam, kde by ste ju nečakali.

VÝTVARNÉ UMENIE V PLENÉRI

Dôkazom toho je aj vernisáž výstavy trojice slovenských umelcov – Oto Hudec, Dávid Korzonczi, Monika Pascoe Mikyšková, ktorí budú posledný augustový týždeň tvoriť diela v plenéri – v tesnej blízkosti Malého Dunaja v lokalite Korzo Zálesie. Projekt povedie nitriansky kurátor Omar Mirza a vyvrcholí jazzovým večerom s vernisážou.

Organizátori sú si vedomí náročnej situácie, kedy pandémia uzatvorila inšitúcie a ukrátila kultúrnu obec o vystúpenia. Takisto vnímajú ako veľmi kultúra obohacuje spoločnosť.

VSTUPENKY SI MÔŽETE ZAKÚPIŤ KEĎ KLIKNETE TU.