Ovocná alej v Zálesí popri plánovanej cyklotrase

Ovocná alej Zálesie získala 2543 hlasov. Ďakujeme!
S veľkou radosťou a túžbou pokračovať v kvalitných projektoch vám oznamujeme, že projekt Ovocná alej získal 2543 hlasov! Vďaka vašej podpore bude slúžiť nám všetkým, ale i vtáctvu a hmyzu, ktorému zeleň vytvorí životný priestor.
Benefity výsadby pocítime nielen my, je to nápad pre budúce generácie. Alej bude zelenou oázou, spríjemní trasu cyklistovi, bežcovi i chodcovi. Osvieži chládkom i plodmi, bude pastvou pre oči a spojí komunitu ľudí v Zálesí a jeho okolí. Občianskemu združeniu Naše Zálesíčko záleží na tom, ako vyzerá priestor, ktorý zdieľame všetci spolu.
Už teraz sa tešíme na prechádzku Ovocnou alejou.
Ešte raz Ďakujeme!
Stromy sú našou zelenou poistkou do budúcna – poskytnú tieň cyklistovi, chládok pešiemu, pre hmyz i vtáctvo sú životným priestorom, zmiernia prašnosť, zadržia vodu a určujú tvárnosť krajiny.
Ak chceme zelenšiu budúcnosť, musíme začať konať už teraz. Máme obrovskú radosť, že Ovocnú alej vybrali medzi najlepšie, pričom prihlásených bolo až 166 projektov z celého Slovenska.
Ak projekt získa prostriedky, Ovocná alej vyrastie popri cyklotrase, ktorá spája Dva mosty a Korzo Zálesie. Je to nápad, ktorý môžeme realizovať už teraz, a budú z neho profitovať ďalšie generácie.
Pri projekte naše občianske združenie spolupracuje s Obcou Zálesie.
Projekt bol podporený z programu Zelené oázy – Nadácie Ekopolis a Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy – Bratislavského samosprávneho kraja.