Záleská divadelná púť 2018

ZÁLESKÁ DIVADELNÁ PÚŤ 2017

24.8 2018 – 25.8 2018

Zverejňujeme tohtoročný program Záleskej divadelnej púte.

P R O G R A M

Rok sa s rokom stretol a na dvere klope ďalší ročník Záleskej divadelnej púte. Tento rok s rozšíreným programom v rozšírenom areáli. Privíta Vás kút divadelný, hudobný, kút neziskových organizácií ale aj nový fúdkút. V divadelnom kúte zažijeme pravý francúzsky cirkus, neposlušnú cvičenú opicu, pinguínov, psička a mačičku ako majstrov kuchárskeho remesla, postavičky z gramofónu, tradičnú akrobaciu z ďalekého východu a ohnivých šamanov ale aj cisára úplne ale úplne nahého. Odvážnych rodičov zavedieme do stráženého Pásma, tam kde im tajomná guľa splní ich utajené priania. Hudobný kút je tento rok nabitý na prasknutie. Hviezdu bratislavskú vystriedajú nestarnúce Megahviezdy svetového rokenrolu, Hviezdy divadelných dosiek vystriedajú, hviezdy reggae, ľudovej aj alternatívnej hudby. Novinkou bude bohatý tanečný blok sršiaci energiou a temperamentom rómskej ľudovej piesne. Vo fúdkúte dobré jedlo a pitie vyberané pre Vás po celej krajine. V kúte neziskových organizácií sa zase budeme môcť oboznámiť s dobrovoľníkmi a ich prácou v našom regióne, taktiež dozvedieť sa čo to o minulosti našej krajiny, o našej planéte a jej ochrane.

Takže Vás s radosťou pozývame lebo toto všetko pripravujeme pre Vás s radosťou celý rok a divadelníci, hudobníci, artisti, žongléri a cirkusanti sa tešia tiež aby na dva dni obsadili našu dedinu, aby tu vykúzlil ilúziu dôb dávno minulých či budúcich, oživili prvky cirkusu a starej komédie dell’arte, rakvičkových komédií a vystúpení marionet. V duchu tradície ľudovej zábavy nás volajú k spoločným zážitkom.

Tak poďme! V piatok 24.8 a sobotu 25.8 2018 na púť do Zálesia.

 

P.S. V predvečer Záleskej divadelnej púte sme pripravili Umelecký happening – pripomienku 50 teho výročia okupácie 1968 DEŇ PO

ZDP2018_logo-01 bez